WSKAZÓWKI

WSKAZÓWKI

czyli zanim powierzysz Nam pupila…

Umowa.

Każdy z Państwa zanim powierzy nam swojego psa pod opiekę, jest zobowiązany do zapoznania i podpisania z Nami umowy określającej warunki pozostawienia psa w naszym Hotelu.

Z przyjemnością wyjaśnimy wszystkie szczegóły dokumentu, który jasno określi warunki i zasady naszej opieki nad Państwa podopiecznymi.

Profilaktyka.

Bardzo ważną sprawą są aktualne szczepienia, zabezpieczenie psa przed kleszczami oraz odrobaczenie.

Do Hotelu przyjmujemy wyłącznie psy z aktualnym szczepieniem przeciwko podstawowym chorobom zakaźnym:
wściekliźnie, nosówce, parwowirozie, leptospirozie, wirusowemu zapaleniu wątroby, kaszlu kennelowemu, koronowirozie.

Zazwyczaj wszystkie te choroby zwierają się w jednym szczepieniu. Jeśli pies nigdy wcześniej nie był szczepiony przeciw wyżej wymienionym chorobom, to szczepienie musi zostać wykonane najpóźniej 3 tyg przed terminem pobytu psa w Hotelu. Z założenia, nie przyjmujemy psów chorych, natomiast często psy zdrowe mogą być nosicielami różnych chorób. Część chorób przenosi się drogą kropelkową, także mimo regularnej dezynfekcji, jakiej dokonujemy na wybiegach i w pomieszczeniach, gdzie przebywają psy, warto zabezpieczyć psa szczepieniami dla jego własnego bezpieczeństwa.

Ponadto:
Na czas pobytu u nas pies musi zostać zabezpieczony przeciwko kleszczom, a także;
Odrobaczony – maksymalnie 2 tygodnie, ale nie później niż 2 dni przed przyjazdem do Hotelu. Wyjątkiem są psy regularnie odrobaczane (co 3 miesiące), w tym przypadku wystarczy adnotacja w książeczce zdrowia psa/paszporcie o regularnej profilaktyce przeciwpasożytniczej
Wszelkie powyższe informacje powinny znaleźć się w książeczce zdrowia powierzanego psa, potwierdzone podpisem i pieczęcią lekarza weterynarii.

Do Hotelu nie przyjmujemy:

Szczeniąt bez zakończonego programu szczepień!

Suk w cieczce!

Psów agresywnych względem ludzi!

Nie przyjmujemy psów chorych! Wyjątkiem są psy chore na choroby przewlekłe, które nie stanowią zagrożenia dla innych podopiecznych.